top of page
Bio Anchor

BIOGRAFI

Patricia Willocq, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde 1980 doğumlu serbest çalışan bir fotoğrafçıdır. Brüksel'deki Yüksek Çevirmenler ve Tercümanlar Enstitüsü'nde (ISTI) Çeviri alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, yol boyunca fotoğrafçılık becerilerini geliştirirken dünyayı dolaştı. 2013'te Kongo'ya döndükten sonra kendisini tamamen fotoğrafçılığa adamaya karar verdi.

 

Hikaye anlatımı, fotoğrafını çektiği kişilerle, onlara bir ses vermek ve dünyaya bir mesaj yaymalarını sağlamak için dikkatle düşünülmüş katılımcı bir süreçtir. Dünya çapında üstlendiği görevler arasında, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve kadın ve çocuk gelişimi, sosyal içerme, toplum katılımı, acil durumlara hazırlık ve iklim değişikliğine uyum konularına odaklanan STK'ların çalışmalarını desteklemek için zaman ayırıyor.

 

2013 yılında, 2013 yılında Unicef Yılın Fotoğrafı Ödülü 2013'te mansiyon ödülüne layık görüldü. 2015 yılında, Afred Fried Photography Award'da Barış temalı dünyanın en iyi resmi ve One Eyland'da altın madalya ile ödüllendirildi. Yılın yarışmasının fotoğrafçısı. 2016 yılında, Prix de la Photographie de Paris ve White Ebony'de mansiyon ödülü aldı, fotoğraf raporu, 2016'nın One Eyland kitabını ve ayrıca Federation European Professional ve American Photography AP'nin 2017 en iyi kitabını kazandı. 32 Fotoğrafçı ve sonunda 2019'da Brukmer Altın Ödülü - Fotoğrafçılık Kategorisi'ni kazandı.

 

Çalışmaları, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Ofisi, Belçika Parlamentosu, Avusturya Parlamentosu ve Unesco'da sergilenmiştir.

 

Sefaletten kaçınmaya çalışıyor ve işi genellikle hoşgörü ve saygınlığı teşvik eden projelerle ilişkilendiriliyor.

bottom of page